סיגל מורגן סטייליסטית טיפולית לחיזוק דימוי גוף וסטיילינג אישי

ההשפעה הפסיכולוגית שיש לבגדים ולאופנה על הרגש ותפיסת העצמי שלנו

מחקרים רבים בתחום הפסיכולוגיה ההתנהגותית מוכיחים באופן ישיר את הקשר שיש לבגד שאנחנו לובשות, לבחירה של הצבע, הטקסטורה הסטייל סגנון הלבוש, לדימוי העצמי שלנו, ולמידת הביטחון העצמי .

במחקריה הרבים של פרופסור קארן פיין היא קובעת כיי סטייל אינו רק עניין של אסתטיקה. כשאנחנו מתלבשים, היא טוענת, אנחנו כמובן מבטאים את עצמנו, אך גם משפיעים על הרגשתנו, על האינטראקציה עם סביבתנו, ומכאן גם על חיינו.כל בחירת אופנה שמשתלבת בהרמוניה עם מי שאנחנו באמת ומתואמת עם האני הפנימי שלנו מקפיצה בהתאם את מצב הרוח שלנו. בכל יום בו אנחנו בוחרים משהו מהארון או מודדים משהו בחנות שיש לו פוטנציאל לשינוי חיים.

לכולנו יש את הבגד המיוחד הזה שעושה לנו טוב ושמור ליציאה לאירוע.  כאשר אנחנו לובשות את מיטב מחלצותינו אנחנו חשות סקסיות, נשיות, מחוזרות.כך לדוגמה אישה עם שמלה אדומה תמיד תמשוך תשומת לב והעין האנושית תימשך אליה.או אישה שלובשת בגד ייחודי וכולם מחמיאים לה תמיד תרגיש מעולה ותרצה לשחזר את ההרגשה הזו שוב ושוב.

לבגדים, מרקמים טקסטורות יש אנרגיה ויש מסר בלתי מילולי שעובר כך דוגמה מקצועות מסוימים כמו גלימת השופט, המדים של השוטרים הם כהים ומעבירים תחושה של סמכות וכח. לעומת אנשי הטיפול, רופאים אחיות מרפאים שילבשו מדים בהירים שיעבירו תחושה של רכות, אמפתייה הכלה.

כאשר אני מחליטה להתלבש בסגנון מסויים. כך לדוגמה סגנון קלאסי מחויט,המסר הבלתי מילולי שאני אשדר הוא רשמיות, אמינות, מקצועיות מכובד מוקפד לעומת בגד משוחרר מבד רך, קליל ונח יעורר בנו תחושה של חופש פריצת גבולות יעיד על אישיות משוחררת ליברלית, פתיחות וכו.

לא רק לבחירת הבגד יש משמעות אלא גם לצבע הבגד יש השפעה פיזיולוגית ופסיכולוגית על המתלבשת עצמה ועל מה שקורה לגוף במגזין InStyle גייסו את אנג'לה רייט, פסיכולוגית שמתמחה בצבעים, כדי להסביר מה הצבע שאנחנו בוחרים ללבוש  לדבריה, לבחירה בצבע מסוים יש השפעה מכרעת על מצב הרוח וההתנהגות שלנו, ומכאן גם קשר ישיר לאישיות שלנו כך לדוגמה שמלה אדומה תעלה את לחץ הדם ותגרום לשינויים בקצב הלב.או ורודמעביר תחושה של רוגע אהבה ורומנטיקה.

מכאן שהבגד שאנו בוחרות בכל בוקר ללבוש יש לו ייצוג של העולם הפנימי שלנו, של המחשבות שלנו, תפיסת העצמי שלי, מצב הרוח,האנרגייה שלי ,ולכן מאד חשוב להיות מודעות למה אנחנו לובשות ולמסר הבלתי מילולי שעובר דרך הלבוש, הסגנון, שפת הגוף .

 

עבורי כסטייליסטית טיפולית  הבגד, ,הלבוש הצבעים והטקסטורות הם אמצעי לשינוי של תפיסות ומחשבות מעכבות שיש לך לגבי עצמך, גופך אזורים שאת לא אוהבת בעצמך, חלקים שאת כן מקבלת ורוצה להבליט. בתהליך הליווי שלי אנחנומחברות בין החלקים החיצוניים לחלקים הפנימיים לעיתים הם מודעים ולעיתים הם לא מודעים.

ושם יש לי את היכולת לסייע לך לעשות שינוי פנימי ולחזק דימוי גוף חיובי וביטחון עצמי,הלקוחות שלי מרוויחות שינוי רגשי בשילוב של ייעוץ סטיילינג אישי  בתהליך ייעוץ הסטיילינג האישי אנחנו בוחנות את מבנה הגוף שלך, האישיות והמסר שחשוב לך לשדר ומתאימות עבורך את מלתחת הבגדים שתהלום אותך ואת האישיות שלך. ובכך החוויה של חיזוק דימוי עצמי מבפנים ומבחוץ  הופכת למהנה, מלמדת ובהחלט משנה אישיות ותפיסת עולם.

 

 

 

 

 

Tagged → , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו אלי